VI Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie

VI Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie

75-354 Koszalin

ul. Stanisława Dąbka 1

Tel.:(94) 343-07-95

Współpraca z zagranicą

Niezapomniana lekcja tolerancji

 

W dniach 14 - 21 września 17 uczniów wraz z opiekunami z VI LO w Koszalinie przebywało  na kolejnej międzynarodowej wymianie szkolnej z zaprzyjaźnioną  szkołą w Gladsaxe.

Spędziliśmy tam pracowity tydzień, w trakcie którego młodzież uczestniczyła w międzynarodowych zajęciach przygotowanych w ramach wieloletniego projektu „Lekcja tolerancji”. Uczniowie obu szkół  brali aktywny  udział w warsztatach dziennikarskich, turystycznych,  krawieckich, artystycznych, tanecznych, uczyliśmy się również gotować, przygotowując posiłki dla naszej polsko-duńskiej grupy.

Zajęcia odbywały się w  międzynarodowych zespołach, uczniowie mieli  okazję nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie. W grupie duńskiej przeważała młodzież międzynarodowa o różnych kolorach skóry oraz wyznawcy różnych religii, a więc była to dla naszej koszalińskiej młodzieży szczególnie niezapomniana lekcja tolerancji.
Językiem komunikacji był język angielski.

 

Oczywiście w programie nie zabrakło czasu na obejrzenie Kopenhagi, zabawę w Tivoli oraz tradycyjne zwiedzanie miasta statkiem turystycznym,  płynącym malowniczymi kanałami Kopenhagi. Uczestniczyliśmy również w wycieczce do Helsingor, zwiedzając stary zamek Kromborg, rozsławiony przez samego Szekspira. Byliśmy również w kopenhaskim Eksperymentarium.

Naturalnie codziennie było dużo sportu, kajakowaliśmy  po jeziorach i kanałach w Gladsaxe,
graliśmy w piłkę, wiele chodziliśmy.

Czas spędzony w Gladsaxe wykorzystaliśmy bardzo intensywnie. 
Tradycyjnie zostaliśmy przyjęci w Urzędzie Miasta w Gladsaxe, który przywitał nas polską i duńską flagą wciągniętą na maszt ratusza. Po oficjalnym przyjęciu przez panią mer miasta młodzież otrzymała upominki oraz została zaproszona na poczęstunek przygotowany w Urzędzie.
Nasz międzynarodowy projekt jest bardzo wysoko oceniany przez stronę duńską.

 

Przywieźliśmy z Danii zapał i ogromną chęć do pracy, już dziś nie możemy  doczekać się rewizyty  w kwietniu 2015, by na nowo spotkać przyjaciół z Gladsaxe i pokazać im nasz piękny Koszalin.

 

 

 

 

 

DANIA 2014

DANIA 2013

DANIA 2012

DANIA 2011

DANIA 2010